Obvestilo

Alenka Jakša Mojškerc in Urban Hiti – športnika leta 2023 v Cerknici

V Kulturnem domu Cerknica so sinoči slovesno podelili najvišja občinska priznanja za dosežke na športnem področju v letu 2023. Športnica in športnik leta 2023 sta postala Alenka Jakša Mojškerc in Urban Hiti, podeljene pa so bile še številne druge nagrade in priznanja za vidne športne dosežke. Zbrane sta nagovorila župan Marko Rupar, predsednik Športne zveze Cerknica Boštjan Ule, program je povezovala Sara Pakiž, z glasbo pa so prireditev oplemenitili učenci glasbene šole Frana Gerbiča iz Cerknice.

Alenka Jakša Mojškerc, športnica Občine Cerknica za leto 2023, je članica kegljaškega kluba Brest Cerknica. Na državnem prvenstvu je med članicami posamezno osvojila 2. mesto. Športnik leta Urban Hiti pa je član balinarskega društva Cerkniško jezero. Na svetovnem prvenstvu v Oranu je v hitrostnem izbijanju postal svetovni podprvak. Na državnem prvenstvu pa je kar dvakrat osvojil 1. mesto – v hitrostnem izbijanju in v igri v krog.

Najboljši ženska in moška ekipa

Ženska ekipa leta je postala ženska mladinska ekipa Cerkniškega društva strelk in strelcev. Na državnem prvenstvu so osvojile drugo, na mednarodnem tekmovanju v Trzinu pa tretje mesto. Članice ekipe so: Eva Ivančič, Katja Rebec in Neža Zigmund.
Med moškimi ekipami pa  se je najbolj izkazala ekipa mlajših članov Kegljaškega kluba Brest Cerknica. Na državnem prvenstvu ekipno so osvojili 2. mesto. Člani ekipe so: Nal Borštnik, Gašper Mlakar, Gašper Urbas, Jordan Lekše, Jan Urbas in Nik Udovič.

Kegljačem priznanje za najboljši športni klub

Športni klub leta Občine Cerknica za leto 2023 je postal Kegljaški klub Brest Cerknica. Članice nastopajo v 1a državni ligi, člani v 1b državni ligi. Na državnem prvenstvu so v kategoriji U23 moški ekipno osvojili drugo, ženske pa tretje  mesto. V kategoriji U19 pa so ženske ekipno končale na četrtem, moški na šestem mestu. Kar 30 tekmovalcev pa se je na državnem prvenstvu posamezno uvrstilo na 8. mesto ali boljše.