Mladi balinarji iz Cerknice so se odlično odrezali na državnem prvenstvu v starostnem obdobju U-14 in U -18, ki je potekalo v Pivki.
V starostni skupini U-14 so sodelovali: Urban Hiti, Nejc Ivančič, Klara Brence, Hana Gruden Hiti in Tayra Babić.
Urban Hiti je postal državni prvak v Hitrostnem izbijanju in poleg pokala osvojil še medalje za 2. mesto v štafetnem izbijanju z Nejcem Ivančičem in 3. mesto v natančnem izbijanju. V natančnem izbijanju je tudi Nejc Ivančič pokazal svoje znanje in osvojil 4. mesto. Dvojica, ki je navdušila v štafetnem izbijanju, je uspeh potrdila v igri dvojic z odličnim 2. mestom. Nejc Ivančič je za zadnji dan dodal odlično 3. mesto v igri posameznikov.
V starostni skupini U-18 je Nik Gruden Hiti dosegel odlično uvrstitev med osem najboljših posameznikov na državnem prvenstvu v disciplini posameznikov.
Besedilo: Primož Mestek
Foto: Tine Šubic