Obvestilo

Karate klub Postojna s po tremi državnimi prvaki in pokalnimi zmagovalci

V Hočah pri Mariboru je minulo soboto  potekalo državno prvenstvo 2018 v karateju do 21 let. Med 434 tekmovalci iz 49 klubov je Karate klub  Postojna osvojil skupno odlično 7.mesto. Dobil je tri državne prvake in osvojil devet  medalj.

Naslov DRŽAVNEGA PRVAKA ZA LETO 2018 so osvojili:

FILIP SUBOTIČ v katah malčki,

PETAR ARSENIČ v športnih borbah med mlajšimi kadeti – 45 kg,

NUŠA HABJAN v športnih borbah med mladinkami – 53 kg.

Dve  SREBRNI MEDALJI sta osvojila:

JAKOB BOJC v katah malčki in

ZALA JOŠT v športnih borbah med deklicami + 40 kg.

Štiri BRONASTE MEDALJE pa so osvojili:

ČESEN BORIS v katah med najmlajšimi,

AKSENTIČ NASTAS v katah najmlajši,

JAN MOZETIČ KERIN v športnih borbah med dečki +45 kg in

GRIL BLAŽ v športnih borbah med mladinci -68 kg.

Med prvih 6 se je uspelo uvrstiti še Jovanu Rudonjiču, in sicer na 5. mesto v katah med malčki.

Zaključile so se tudi tekme za pokal Slovenije 2018, ki je vključeval tri pokalne tekme, v katerih so postojnski karateisti dobili tri pokalne zmagovalce in osvojili enkrat drugo ter dvakrat tretje mesto.

Pokalni zmagovalci za Karate klub Postojna 2018 so postali:

Jakob Bojc v kategoriji kata malčki,

Zala Jošt v športnih borbah med deklicami + 40 kg in

Filip Subotič, Jakob Bojc in Jovan Rudonjič v katah ekipno malćki.

2 mesto so osvojile v katah deklice ekipno v sestavi Zala Jošt, Neca Praprotnik in  Evana Aksentič.

Tretji mesti sta pripadli

Nastasu  Aksentiču v katah najmlajši in Filipu Subotiču v katah malčki.

V športnih borbah je bila 4. Nuša Habjan med mladinkami -53 kg, in 5 mesto je pripadalo Sari Arsenič med mlajšimi kadetinjami -50 kg.

V klubu smo zelo veseli in ponosni na tako lepe rezultate zato ob tej priložnosti čestitamo vsem tekmovalcem in enako tudi trenerjem, brez katerih ne bi bilo teh dosežkov.