Obvestilo

Postojnski lokostrelci odlični na svetovnem prvenstvu, Logatčan Gašper Bolčina osvojil bron

Pretekli teden, od 3. do 9. septembra, je v italijanski Cortini potekalo Svetovno prvenstvo v poljskem streljanju. Barve Slovenije je zastopalo kar pet tekmovalcev iz Postojne in okolice. Blestel pa je član LK Logatec Gašper Bolčina (na vodilni fotografiji).

Dolores Kosec je med članicami sestavljeni lok dosegla 22. mesto, Mihael Kosec je bil med člani goli lok 23. Oba sicer tekmujeta za LK Šenčur. Od MINS-ovcev sta nastopila Nala Jurca, ki je med mladinkami ukrivljeni lok zasedla 12. mesto, in Matic Jager, ki je bil med mladinci ukrivljeni lok 11. Najboljše uvrstitve pa so tokrat pripadle Gašperju Bolčini, ki stanuje v Planini, tekmuje pa za LK Logatec. Gašper je v konkurenci mladinci goli lok zasedel odlično četrto mesto, z mladinsko moško ekipo pa je osvojil bronasto medaljo.