Obvestilo

V Krpanovi galeriji je zelenela lipa v čast Gaspariju

Junij je v Cerknici pester mesec, saj praznujejo občinski praznik. Skoraj ne mine dan, da se ne bi kje kaj dogajalo. V Krpanovi galeriji so odprli kar dve razstavi s skupnim naslovom Lipa zelenela je … Leto 2023 je namreč na Cerkniškem Gasparijevo leto, saj mineva  140 let od njegovega rojstva v vasi Selšček.

Društvo Notranjskih kulturnikov Krpan in KUD Pa-leta  se mu poklanjata  s slikami svojih  članov, ki so nastale pod mentorstvom akademskega slikarja Veljka Tomana. Drugi del, na vrtu galerije, pa sestavlja 6 panelov z Gasparijevimi deli z motiviko čebelarstva, ki jih je izbral gospod Robert Kužnik.

Medovita rastlina meseca junija je LIPA, ena najpomembnejših čebeljih paš. Letos cerkniška lipa praznuje 100-letnico. V društvu Krpan so ponosni, da so njihovi člani tudi zavzeti čebelarji. Po celodnevnem dogodku Čebela se predstavi tematiko nadaljujejo z Gasparijevimi deli z motiviko čebelarstva, ki so predstavljena na panelih.

Razstava bo na ogled do 30. avgusta letos.

Foto: Tine Šubic

Ne spreglejte

V Notranjskem muzeju Postojna s podpisom pogodbe v dvomilijonski projekt

Občina Postojna je v Notranjskem muzeju Postojna,z obema izvajalcema del za projekt »Kul(turizem) kot generator …

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja