Zavod Rihtarjeva domačija z Babnega Polja letos drugič sodeluje na Dnevih evropske kulturne dediščine. Tokrat se bo predstavil z dvema prireditvama. Prva je namenjena učencem osnovne šole v Starem trgu pri Ložu ter njihovim učiteljem, druga pa širši javnosti.
1. oktober 2014, Stari trg pri Ložu
Zavod Rihtarjeva domačija in Osnovna šola heroja Janeza Hribarja Stari trg pri Ložu
info@rihtarjeva-domacija.si, www.rihtarjeva-domacija.si Kraj dogodka: Osnovna šola heroja Janeza Hribarja, Stari trg pri Ložu 11.15–13.00 |
ZBOGOM, KRANJSKA DEŽELA, NIKOLI VEČ TE NE BOM VIDEL, PREDAVANJE |
Alenka Veber, urednica knjige Božični in velikonočni spomini, bo z življenjsko zgodbo enega izmed 300.000 Slovencev, ki so šli v Severno Ameriko in tudi v druge države, osvetlila zgodovino slovenskega izseljenstva konec 19. in v začetku 20. stoletja.
V knjigi so zbrani božični in velikonočni spomini Franka Trohe, ki so med letoma 1921 in 1961 izhajali v slovenskih izseljenskih publikacijah Nova doba (Cleveland) in Glas naroda (New York). |
Za učence 3. triade
4. oktober 2014 , Babno Polje
Zavod Rihtarjeva domačija
info@rihtarjeva-domacija.si
gsm 041 260 985
Kraj dogodka: Zavod Rihtarjeva domačija, Babno Polje 67, 1386 Stari trg pri Ložu
14.30
LOVSKE IN GOZDARSKE ZGODBE
S prireditvijo Lovske in gozdarske zgodbe notranjskega izseljenskega pisatelja Franka Trohe Rihtarjevega bo zavod obeležil 120. obletnico Trohovega rojstva na Rihtarjevi domačiji v Babnem Polju in obiskovalcem predstavil potek prenove njegove rojstne domačije.
Prireditev bo potekala na prostem, najprej na Rihtarjevi domačiji in nato še na Rihtarjevi gmajni.
V okviru prireditve bodo razstavljene dokumentarne fotografije notranjskih gozdarjev, furmanov in tesarjev, ki jih je zavod pridobil v Slovenskem etnografskem muzeju.
Razstavljeno bo tudi gozdarsko, furmansko in tesarsko orodje, ki so ga uporabljali naši predniki na prehodu iz 19. v 20. stoletje.
Prireditev je podprla občina Loška dolina.
Fotografije: Lovske in gozdarske zgodbe in priprave na gozdarske zgodbe
Arhiv Zavoda Rihtarjeva domačija