Obvestilo

Elma Lišinović pometla s konkurenco v karateju

Drugo januarsko soboto se je v Slovenskih Konjicah odvijalo mednarodno tekmovanje v karateju Konjice Horse Cup 2024, na katerem je nastopilo 368 tekmovalcev iz petih držav  – Hrvaške, Poljske, Italije, Bosne in Hercegovine, Slovenije – iz 58 klubov, ki so opravili 491 nastopov. Za Shotokan karate klub Postojna so nastopile: Ula Požar, Polona Bajc, Sara Mišić, Ivana Savković, Lejla in Elma Lišinović, ki se je posebej odlikovala. V svoji kategoriji med mladinkami in nato še med članicami v katah je prikazala odlične nastope in v obeh kategorijah osvojila 1. mesto.

Pokal za najboljšo v članski kategoriji ji je podelil slavnostni gost, nekdanji svetovni prvak v borbah Enver Idrizi. Nija Abram je v kategoriji borbe članice do 61 kg osvojila 1. mesto in v kategoriji članice borbe do 50 kg 3. mesto, Poloni Bajc je v kategoriji borbe malčic do 32 kg pripadlo 3. mesto. Sara Mišić je v kategoriji borbe deklic do 39 kg osvojila 3. mesto. Ivana Savković pa v kategoriji borbe mlajših kadetinj do 52 kg 3., Ula Požar pa v kategoriji borbe malčice do 28 kg 5. mesto. Tekmovalke je vodil Hadis Lišinović, Arben Osmanaj pa je bil v vlogi sodnika.