Postojnska jama Triglav
Obvestilo

Rokometni derbi upravičil naziv, dve točki na Vrhniko

Rokometašice Zvezde Logatca so na drugi tekmi 1.b rokometne lige morale priznati premoč sosedam iz Vrhnike (28:32). Te so predvsem v drugem polčasu pokazale nekoliko boljšo uigranost in tako osvojile prvi par točk. Člansko tekmovanje se bo predvidoma nadaljevalo 8. maja, z gostovanjem pri ljubljanski Olimpiji.

Prvi polčas je pokazal, da gre za pravi sosedski derbi. Uvodne minute so pripadle domači zasedbi, ki je v 10. minuti prvič prišla do dveh zadetkov prednosti (6:4), nazadnje pa vodila pet minut kasneje, ko je za 9:8 zadetek vknjižila Brina Bole. Sledil je nalet Vrhničank, ki so v 28. minuti, pri rezultatu 12:16 prišle do najvišje razlike dotlej. Logatčanke bi kaj kmalu lahko prišle do izenačenja (15:16), a sta jih ustavili dve zaporedni izključitvi. Gostje so ponujeno izkoristile, dosegle pet zaporednih zadetkov, in v drugem polčasu ušle na šest zadetkov prednosti. Domače rokometašice so začele lov, Nadja Kovačevič je v vratih nekajkrat sijajno posredovala, a do konca tekme je razlika pojenjala le na štiri zadetke razlike. Tekma se je namreč končala z rezultatom 28:32.
Šest zadetkov je za Zvezdo Logatec dosegla Jana Košir. S petimi sta ji sledili Maja Košir in Michelle Železnik. Pri Vrhničankah sta osem zadetkov dosegli Špela Nusdorfer in Jerneja Cankar. Tadej Zbačnik, trener RK Zvezda Logatec: »Zmaga Vrhnike je popolnoma zaslužena. Mi smo v napadu in obrambi naredili preveč napak. V žaru borbe sta se nam pred koncem prvega polčasa storili izključitvi, ki sta vplivali na potek tekme in rezultata.«