Prvi novorojenček v Postojni je bil letos deček, rojen ob 1.39. Dečka sta bila tudi prva novorojenčka v letošnjem letu, ki so jima minuto po polnoči pomagali na svet v Ljubljani in Trbovljah. Deset minut za njima je bila v ljubljanski porodnišnici rojena tudi prva deklica letos.
Do okoli 9. ure so v porodnišnicah v Celju, Brežicah in Postojni na svet prišli še trije dečki. V drugih porodnišnicah po Sloveniji so prve novorojenčke v letošnjem letu sredi dopoldneva še pričakovali.
Kot so za STA sporočili iz Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana, so imeli ljubljanski porodnišnici so na zadnji dan v letu 14 porodov, od tega pet dečkov in devet deklic, danes pa je bilo v Ljubljani rojenih že sedem otrok V celem letu 2017 so zabeležili 5928 porodov, od tega kar 173 parov dvojčkov, enkrat pa so se rodili tudi trojčki.
STA/Uredništvo NzN
Foto: arhiv NzN